پیشگویی امام صادق(ع) در مورد شهر قم و ظهور امام زمان(عج)

با مقایسه مقام حضرت معصومه(س) با حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: شباهت نام این دو مقام بزرگوار بسیار جای تأمل دارد چرا که نمی توان متصور شد اهل بیت(ع) نام فرزندان خویش را بدون حساب انتخاب کرده باشند.

وی تصریح کرد: از شباهت های دیگر حضرت فاطمه و حضرت معصومه(س) این است که هر دو این بزرگواران در مسیر دفاع از ولایت، یکی برای امیرالمومنین(ع) و یکی برای امام رضا(ع) به شهادت رسیدند.
حجت الاسلام میرلوحی با اشاره به عبارت عربی “فداها ابوها” اظهار داشت:
تعبیر فوق العاده عجیبی که پدران این دو بزرگوار برای آنها بکار بردند نیز یکسان است. هم پیامبراکر (ص) در مورد فاطمه زهرا(س) هم امام کاظم(ع) در مورد فاطمه معصومه تعبیر “پدرش فدایش شود” با عبارت عربی “فداها ابوها” را بکار بردند که باعث حیرت انسان می شود.
این کارشناس معارف اسلامی افزود: مکاشفه پدر حضرت آیه الله العظمی مرعشی از دیگر نکات جالب در خصوص مقام دوبانوی بزرگوار تاریخ اسلام است به طوری که ایشان چهل شب در حرم امیرالمومنین (ع) بیتوته می کند و در شب آخر حضرت را در حال مکاشفه می بیند.
وی ادامه داد: حضرت می فرمایند حاجتت چیست، وی عرضه می دارد می خواهم قبر فاطمه زهرا سلامه الله علیها را ببینیم . حضرت می فرمایند اینکه مقدور نیست اما اگر خواستی فاطمه زهرا(س) را زیارت کنی برو و فاطمه معصومه(س) را در قم زیارت کن. واقعا این تعبیر معتبر انسان را حیران می کند. چرا باید زیارت حضرت زهرا(س) با یک امام زاده مقایسه شود و با یک امام مقایسه نشود؟!
حجت الاسلام میرلوحی خاطرنشان کرد: نکته جالب این است که بدانیم حضرت امام کاظم علیه السلام سی و هفت فرزند و بیشترین تعداد اولاد را داشتند که ۱۸ تا از فرزندان دختر بودند اما فقط در مورد حضرت معصومه ما این چنین روایات شگفت انگیزی داریم.
وی اظهار داشت: عجیبترین این روایات آن است که شیخ هاشم بحرانی در عوالم العلوم که بدست مرحوم تازه گذشته حضرت آیه الله موحد ابطحی تنقیح شده است آمده که امام صادق فرمود که “آگاه باشید که قم، کوفه صغیره است(نظیر کوچکی از کوفه) آگاه باشید بهشت هشت در دارد که سه در آن در قم باز می شود. در آینده زنی از فرزندان من به نام فاطمه بنت موسی رحلت می کند که به شفاعت او همه ی شیعیان وارد بهشت می شوند. همانطور که می دانید بنابر عقیده شیعه تنها راه ورود به بهشت شفاعت است که بنابراین روایت حضرت معصومه همه بهشتیان را شفاعت می کند.”
این کارشناس معارف اسلامی با اشاره به اینکه حرم حضرت معصومه سلام الله علیها ملجأ شیعیان عالم شده است، گفت: همانطور که در پیشگویی امام صادق (ع) که صاحب  کشف الاسرارنقل می کند آمده بود که: َ يأزر [يَأْرِزُ] عَنْهَا الْعِلْمُ كَمَا تأزر [تَأْرِزُ] الْحَيَّةُ فِي جُحْرِهَا ثُمَّ يَظْهَرُ الْعِلْمُ بِبَلْدَةٍ يُقَالُ لَهَا قُمُ‏ وَ تَصِيرُ مَعْدِناً لِلْعِلْمِ وَ الْفَضْلِ و ذلك عند قرب ظهور قائمنا (علم از کوفه رخت بر می بندد و در قم طلوع می کند و این در نزدیکی های ظهور است) بنابراین قم الان یک مرکز حقیقی و پایگاه جدی همه شیعیان عالم برای صدور معارف امام زمان شده و این هم به برکت کریمه اهل بیت است که از دور دست ترین نقاط عالم گرد وجود ایشان جمع شده اند.
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!